بیانییه کانون وکلای دادگستری استان در محکومیت اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم

«بیانیه کانون وکلای دادگستری استان چهارمحال و بختیاری در محکومیت اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم»

باسمه تعالی

توهین به ساحت مقدس قرآن کریم در روز عید سعید قربان قلب مسلمانان جهان را به درد آورده است.این اقدام شنیع نه تنها مظهر اسلام هراسی است بلکه تجاوز آشکار به اصول حقوق بشر، ارزشهای دموکراسی و همزیستی مسالمت آمیز محسوب میشود.عملی قبیح و نژاد پرستانه که با آزادی و حرمت دین و اعتقادات در تضاد بوده و احساسات میلیون ها مسلمان در جهان را جریحه دار کرده است.یقینا چنین رفتارهای موهنی به نفرت پراکنی دامن میزند و با تلاشهای بین المللی در راستای حفظ تسامح ،اعتدال و نفی افراط گرایی مغایرت داشته و احترام متقابل در روابط دولتها و ملت ها را تضعیف خواهد کرد.
کانون وکلای دادگستری استان چهارمحال و بختیاری این اقدام موهن را محکوم و خواستار توقف این قبیل اعمال پلید است.به زعم این کانون ، مقامات مربوطه در کشور سوئد مسئول مستقیم پاسخگویی و برخورد قاطع با این بی حرمتی و تعصب کورکورانه مذهبی هستند.
همچنین سایر نهاد ها و سازمانهای بین المللی مسئولیت دارند در راستای ترویج صلح و جلوگیری از شعله ور شدن نفرت و آتش درگیری در میان ملل ،اقدامات قاطع بازدارنده را علیه عاملان و برنامه ریزان این نوع افعال انجام دهند.
باشد که من بعد احترام به ادیان و مذاهب و فرهنگ ها نهادینه شده و این چنین تفکرات و رفتارهای آزاردهنده ،تهاجمی و افراط گرایانه ریشه کن گردد.

کانون وکلای دادگستری استان چهارمحال و بختیاری

۱۴۰۲-۰۴-۱۰ کد خبر: 1746 بازدید: 226