بیانیه جوانان و فعالین صنفی کانون وکلای دادگستری استان چهارمحال و بختیاری

به نام خدا
در مقاطع حساس تاریخی،سیاسی و اجتماعی آنچه نمایانگر تعقل جامعه در زمینه یافتن راهکار برای برون رفت از معضلات است حضور پر رنگ افرادی است که از دانش و بینش فزونتر و تخصص در زمینه موضوعات مبتلابه بهره مندند.

افرادی که با توانمندی و تعمق در بحرانها و مخاطرات می توانند در شرایط دشوار گره بگشایند.بی تردید حضور چنین اشخاصی در این قبیل عرصه ها لازم و حمایت جامعه از ایشان به مثابه تکلیفی حائز اهمیت تلقی می گردد.
در موقعیت فعلی نیز با شرایطی مشابه روبرو هستیم.از یک سو با خطاها و کاستی های بسیار در امر قانونگذاری مواجهیم که می تواند آینده جامعه را به مسلخ کشاند نظیر هجمه های وارده بر تن رنجور نهاد وکالت و از سوی دیگر با انتخابات مجلس شورای اسلامی روبه رو هستیم که بارقه امید را برای ما نمایان می سازد.
فرصتی مغتنم که دریغ است به بهترین نحو از آن استفاده نگردد.در این بازه که نهاد وکالت و به تبع آن سرنوشت جامعه حقوقی دستخوش بحران شده است تنها جایگاهی که کلید حل معضلات باید در آن زده شود خاستگاه آن یعنی مجلس شورای اسلامی است.
امروز مجلس شورای اسلامی تشنه حضور اندیشمندان و فرهیختگان به ویژه در راستای مباحث حقوقی است.حضور افراد متخصص و نقش بی بدیل آنها در این عرصه امری است که نیاز به آن بیش از پیش احساس می گردد.
لذا بدین وسیله از وکلای استان ، افراد دغدغه مند ، معمرین نهاد وکالت،بزرگان صنف، اندیشمندان و صاحب نظران در این حوزه دعوت می نماییم در شرایط کنونی با عزم راسخ در این مسیر گام نهاده و با اعلام نمایندگی جهت شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی آینده نهاد وکالت را در دستان توانمند خویش قرار دهند تا فردای این کهن نهاد ، با تدبیر و به دور از سلایق و ناهنجاری ها رقم بخورد.
اینجانبان با تمام توان خود مراتب حمایت خویش را از عزیزانی که در این عرصه قدم گذارند اعلام نموده و همه ی همت و ظرفیت خود را برای پشتیبانی و همراهی با ایشان مصروف خواهیم داشت.
(والعاقبه للمتقین)

«گروهی از جوانان و فعالین صنفی کانون وکلای دادگستری استان چهارمحال و بختیاری»

۱۴۰۲-۰۵-۱۸ کد خبر: 1801 بازدید: 86